„Leśne sprawy Misia Adwokata" - książki są w zasięgu ręki, wystarczy tylko wziąć udział w konkursie plastycznym 
Zasady:
- wybierz jedno hasło i je narysuj: adwokat, sędzia, radca prawny, sąd, kodeks, toga;
- technika: czarno-biały lub kolorowy rysunek w formacie A4 lub A3;
- przynieś pracę do 08 września do DK Atrium (ul. Pomorska 19) wraz z rodzicem, który na miejscu wypełni zgodę na udział w konkursie i czekaj na wyniki, o których będziemy informować telefonicznie.
DK Atrium czynne jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 8.00 do 16.00, a we wtorki od 8.00 do 19.00.
Powodzenia! 
Dziękujemy Dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu za przekazanie książek, które są nagrodami w konkursie oraz Studziński Romaszewski Kancelaria Adwokacka za zaangażowanie w realizację projektu „Prawo od małego!”. 
Inicjatywa odbywa się w ramach Programu Dolnośląskie Małe Granty który realizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” oraz Galeria Sztuki w Legnicy zapraszają 11 maja (czwartek) o godz. 17.30 na wernisaż wystawy plakatów promujących Międzynarodowe Konkursy Sztuki Złotniczej – główne wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO – organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od ponad 40 lat.  

Każdego roku w maju wystawy Legnickiego Festiwalu SREBRO, wypełniają przestrzenie miejskich instytucji kultury mieszczących się w centrum miasta. Tym razem jedna z festiwalowych wystaw zagościła poza ścisłym centrum i promuje złotnicze wydarzenie wśród mieszkańców osiedla Piekary. W Domu Kultury „Atrium” do 16 czerwca oglądać można przekrojową wystawę plakatów promujących Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej w latach 2000-2023.

Legnicki Festiwal SREBRO – choć dedykowany projektantom artystycznej biżuterii – prezentuje także twórczość artystów innych dziedzin sztuki. Każdego roku najważniejsze wydarzenie Festiwalu – Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej – firmuje inny plakat odpowiadający tematowi przewodniemu danej edycji konkursu. Początkowo legnicka Galeria Sztuki co roku zapraszała wybranego projektanta do przygotowania plakatu promującego Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. W roku 2011 po raz pierwszy zorganizowano Ogólnopolski Konkurs na Projekt Plakatu, który od 12 lat stale gości w programie festiwalowych wydarzeń. Każdego roku spośród ok. 200 projektów Organizatorzy wyłaniają 16 plakatów prezentowanych na wystawie, która tradycyjnie prezentowana jest w Holu Starego Ratusza (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy) oraz decydują który z nadesłanych plakatów firmować będzie bieżącą edycję Festiwalu.

Na tegoroczny Ogólnopolski Konkurs na Projekt Plakatu JAKOŚĆ zgłoszono 263 projekty 132 autorów. Tym razem projektanci zmierzyli się z zagadnieniem JAKOŚCI, będącej tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Autorem zwycięskiego plakatu został Wiesław Łysakowski.

Wystawa w Domu Kultury ARTIUM gromadzi i w sposób przekrojowy prezentuje zwycięskie plakaty konkursowe powstałe na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Są to projekty, które swoją tematyką nawiązują do haseł przewodnich ubiegłych edycji legnickich konkursów, takich jak: rytuał (2012), bunt (2013), granice (2015), miasto (2016), iluzja (2018), jakość (2023).

Więcej informacji o Legnickim Festiwalu SREBRO znaleźć można tutaj.