ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

Agnieszka Matwiejszyn – absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) na wydziale grafiki. Dyplom obroniła w 2009 r. w pracowni ilustracji. Ukończyła także kurs pedagogiczny w 2011 r. na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Od zawsze interesuje się sztuką użytkową, a zwłaszcza ilustracją dla dzieci.

Zajmuje się głównie prowadzeniem własnej działalności twórczej pod marką „Ja Cię Broszę”. Swoje projekty graficzne uwiecznia na produktach codziennego użytku (kubki, notesy, lusterka, plakaty). Inspiruje ją przyroda (w szczególności zwierzęta), swoimi ilustracjami chce przede wszystkim wpłynąć na nastrój odbiorcy, wywołując uśmiech na jego twarzy. Swoje prace prezentuje na ogólnopolskich targach branżowych. Można je również znaleźć w magazynach związanych z aranżacją wnętrz.

Zajmuje się także edukacją dzieci i młodzieży, pracowała m.in. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Heweliusza w Legnicy, które sama ukończyła. Współpracuje z legnickimi instytucjami kultury prowadząc autorskie warsztaty  plastyczne. W 2021 r. wykonała pracę do kalendarza miejskiego wydanego przez Urząd Miasta Legnicy. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne przekazując swoje prace na licytacje.