Akcja Lato z SDK "Atrium" Drukuj

Jak co roku, w okresie wakacji, Dom Kultury „Atrium” był organizatorem wypoczynku dla dzieci z osiedla „Piekary. Dzieci brały udział w wielu zajęciach sportowych, rekreacyjnych i plastycznych. W okresie tym odbywały się także spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy zechcieli podzielić się z dziećmi wiedzą oraz swymi umiejętnościami.  

 

W sierpniu zorganizowano warsztaty filmowe, których pomysłodawcą było Stowarzyszenie Twórców Kultury „Project”. Grupą filmowców kierował Marcin Kallas, na co dzień pracujący w legnickiej redakcji TV „Dami”. Małe gwiazdy filmowe do występu przygotowali aktorzy występujący w filmie „Aska”, współpracujący również z legnicką sceną teatralną - Jadwiga Stopa i Piotr Frankowski. Dodatkową atrakcją była także prezentacja drukarki 3D. Placówkę odwiedzali także funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Podczas tych wizyt dzieci uczyły się unikania wszelkiego rodzaju ryzykownych zdarzeń, oraz sposobu zachowania w sytuacjach mogących zagrozić ich bezpieczeństwu. W każdy miesiącu wakacji uczestnicy akcji mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatru lalek „Akuku”, który zaprezentował bajki: „Czar złotej rybki” i „O jeżyku, który nie chciał być jeżem”.

 

Część przygotowanych zajęć zorganizowana została poza obiektem placówki. Podczas zabawy w podchody dzieci miały okazję zwiedzić Park Ruffera. Ponadto uczestnicy obu turnusów mogli obejrzeć wystawy  przygotowane przez Muzeum Miedzi w Legnicy, zwiedzić Zamek Piastowski oraz podziwiać panoramę Miasta z wieży św. Piotra.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano osiem wycieczek autokarowych w ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Tego lata dzieci odwiedziły Wrocławski Ogród Zoologiczny, Muzeum Przyrody w Cieplicach, góry Sokole ze Schroniskiem Szeajcarka, Ranczo Grapa w Nowych Łąkach, Pogórze Karkonoszy, Kolorowe  Jeziorka w Rudawach Janowickich, Zamek Legend Śląskich w Pławnie Dolnej i odbyć wędrówkę przez Góry Suche z Sokołowska do Schroniska Andrzejówka. Dzięki dotacji Urzędu Miasta Legnicy udział w nich mogły wziąć również dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej. Urząd częściowo wsparł także zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć.