XXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej "Legnica 2014" Drukuj
 

XXIV FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „LEGNICA 2014”


10 czerwca 2014 roku Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” był organizatorem XXIV Festiwalu Piosenki Dziecięcej „LEGNICA 2014”. W tegorocznym festiwalu udział wzięło 40 solistów i 12 zespołów wokalnych (łącznie około 150 dzieci). Do udziału w imprezie swych reprezentantów zgłosiło 26 instytucji z 14 miejscowości położonych w obrębie województwa Dolnośląskiego, (Bielawa, Legnica, Jaroszów, Świdnik, Bolesławiec, Koskowice, Jelenia Góra, Karpacz, Gierałtowiec, Bieniowice, Pieszyce, Kunice, Ruszów i Legnickie Pole). Wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach – soliści i zespoły wokalne, oraz dwóch grupach wiekowych – do lat 10 oraz 11-13 lat. Przesłuchania konkursowe trwały ponad 4 godziny, po czym jury w składzie : Anna Piwowarczyk, Maria Kościelna i Ewa Czeszejko-Sochacka udało się na naradę, której wynikiem był następujący werdykt :

SOLIŚCI : 

Kategoria Wiekowa do lat 10  

I miejsce :   

  • Natalia Żelaśkiewicz –         Legnica (zgłoszenie indywidualne)
  • Natalia Zapotoczna –          Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce :  

  • Daria Grygajtis -               Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

III miejsce :

  • Wiktoria Tarnawa –            Studio Artystyczne FAME w Legnicy

Wyróżnienia :          

  • Laura Bień –                   Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy
  • Lena Baranowska –          Studio Artystyczne FAME w Legnicy
  • Matylda Kartkowska –        Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
  • Aleksandra Breś -              Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu 

Kategoria Wiekowa  11-13 lat 

I miejsce :

  • Aleksandra Chanyszkiewicz –        Szkoła Podstawowa Nr 19 w Legnicy
  • Klaudia Kaczmarek –                   Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie

II miejsce :

  • Nikola Mosio –                            Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu

III miejsce :

  • Julita Patyna –                           Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy 

Wyróżnienia

  • Mirela Król –                               Szkoła Podstawowa Nr 6 w Legnicy
  • Piotr Marciniak –                         Szkoła Podstawowa w Karpaczu
  • Tomasz Barczycki –                     Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
  • Katarzyna Kasprzak –                  MDK „Jelonek” w Jeleniej Górze
  • Karolina Bochen –                       Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pieszycach
  • Jakub Nowak –                           Szkoła Podstawowa Nr 10 w Legnicy
  • Aleksandra Kinal –                       Szkoła Podstawowa w Ruszowie 

ZESPOŁY :

Kategoria Wiekowa do lat 10  

I miejsce :

  • Zespół „UNISONO” –                    Szkoła Podstawowa w Bieniowicach

II miejsce :

  • Chór „ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE” –    Miejskie Przedszkole Nr 19 w Legnicy

III miejsce :

  • Duet : Gabrysia Karbowiak, Maja Dzbanuszek – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach 

Kategoria Wiekowa  11-13 lat 

I miejsce :

  • „ZESPÓŁ Z KARPACZA” –                       Zespół Szkół w Karpaczu

II miejsce :

  • „TEATR LOKOMOTYWA” –                       Teatr „Lokomotywa” w Świdniku

III miejsce :

  • Duet : Melike Ciritci, Mikołaj Janusz –       Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy

Wyróżnienia :

  • ZESPÓŁ WOKALNY –                    Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach                           

Ponadto organizator przyznał specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymała ją Oliwia Hutna z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 1 w Legnicy .                               

Fundatorami nagród byli :  Urząd Miasta Legnica oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary w Legnicy.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

REGULAMIN

 


ORGANIZATORZY :

  • Spółdzielczy Dom Kultury “ATRIUM” , 59-220 Legnica ul. Pomorska 19, przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Piekary”,

  • Urząd Miasta Legnica, 59-220 Legnica Plac Słowiański 8

PATRONAT MEDIALNY :

  • TV “DAMI”

TERMIN :

  • 10 czerwca 2014r. - godz 10.00

WARUNKI UCZESTNICTWA :

  • Pisemne zgłoszenie udziału (według załączonego wzoru) do 31 maja 2014r. (Liczba uczestników jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń)

  • Zgłoszenie można przesłać również pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  - ważne po otrzymaniu informacji zwrotnej.

  • Potwierdzenie udziału w dniu festiwalu (minimum 30 minut przed rozpoczęciem imprezy)

  • Podporządkowanie się przepisom szczegółowym festiwalu  i zaleceniom organizatora

  • Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i p.poż. 

  • W festiwalu mogą brać udział  soliści, zespoły, chóry - dzieci w wieku szkoły podstawowej i młodsze reprezentujące szkoły, Domy Kultury, inne instytucje

  • Uwaga! Każda placówka, w jednej kategorii, może zgłosić maksymalnie trzech uczestników

MIEJSCE IMPREZY :

  • Sala widowiskowa SDK “Atrium” w Legnicy przy ulicy Pomorskiej 19

PRZEBIEG IMPREZY :

  • Rozpoczęcie festiwalu godz. 10.00
  • Uczestnicy festiwalu wykonywać będą 1 lub 2  piosenki o tematyce dowolnej (mile widziana twórczość własna), o łącznym czasie nie przekraczającym 6 minut, a capella lub z akompaniamentem (własny zespół, podkład muzyczny itp,)
  • Uwaga! W przypadku bardzo dużej frekwencji uczestników organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prezentacji do jednej piosenki.
  • Uczestnicy oceniani będą w dwóch kategoriach - soliści i zespoły, w dwóch grupach wiekowych :
     I - do 10 Lat, II - 11-13 lat (o przydziale do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia uczestnika)
  • Jury zastrzega sobie prawo do zmian w podziale kategorii uczestników
  • Decyzja Jury jest nieodwołalna

NAGRODY :

  • Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych wykonawców w każdej kategorii. Nagrody specjalne
    (publiczności itp.) Ponadto organizator zapewnia pamiątkowy dyplom dla każdego uczestnika festiwalu.

    Uwaga! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na widowni prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc dla dzieci chcących dopingować estradowe poczynania swoich kolegów i koleżanek


  


KARTA ZGŁOSZENIA

 

1 Imię i nazwisko wykonawcy/Nazwa zespołu

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

2. Adres do korespondencji ( telefon )

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3. .Informacja dotycząca kategorii

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

4. Imię i nazwisko instruktora ( opiekuna )

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

5. Instytucja zgłaszająca (nazwa, adres )

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

6. Ilość osób i wiek

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


7. Tytuły, kompozytorzy, autorzy tekstu i czas utworów :

 

1. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

2. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

8. Wymogi techniczne (ilość mikrofonów, odtwarzacz cd, md itp.)

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

9. Kilka informacji o wykonawcy :

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Podpis opiekuna


  


WYNIKI


WYNIKI Z LAT UBIEGŁYCH : 


XXIII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2013”


 
SOLIŚCI : 
Kategoria Wiekowa do lat 10  
I miejsce :   
  • Natalia Minkina – Spółdzielcze Centrum Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Włókniarzy w Bielawie
II miejsce :  
  • Kamila Paczosa –  Miejskie Przedszkole Nr 1 w Legnicy
  • Natalia Zapotoczna – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
  • Aleksandra Słabolepsza – Studio FAME w Legnicy
  • Karolina Mazur – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bielawie
III miejsce :
  • Julita Patyna – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy
  • Alicja Czajkowska – TERM-SYSTEM Paczków
Wyróżnienia :          
  • Gabrysia Ryglicka – Koskowice
  • Bianka Pilitowska – Miejski Zespół Szkół Nr 2 w Bolesławcu
  • Małgorzata Pietryniak – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bielawie 
Kategoria Wiekowa  11-13 lat 
I miejsce :
  • Julia Pastuszka – Spółdzielcze Centrum Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Włókniarzy w Bielawie
  • Aleksandra Mazur – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bielawie
II miejsce :
  • Melissa Fortwengel – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi
  • Wiktoria Chamska – Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
III miejsce :
  • Zosia Nowak – Złotoryjski Ośrodek Kultury
  • Amelia Sułek – Złotoryjski Ośrodek Kultury 
Wyróżnienia :
  • Mirela Król – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
  • Oliwia Królikowska – Szkoła Podstawowa w Bogdańcu
  • Tomasz Barczycki – Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
  • Oliwia Chmara – Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu  
ZESPOŁY :
Kategoria Wiekowa do lat 10  
I miejsce :
  • Duet Maja Majchrzak i Daria Majewska – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
II miejsce :
  • Nie przyznano
III miejsce :
  • Zespół „Rozśpiewana 9-tka” – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy
  • Zespół „Stokrotki” – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Legnicy 
Kategoria Wiekowa  11-13 lat 
I miejsce :
  • Zespół Wokalny – Gminny Ośrodek Kultury w Kunicach
II miejsce :
  • Zespół „Jaśki” – Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaroszowie
III miejsce :
  • Zespół „Kropki” – Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu 
Ponadto organizator nagrodził dwójkę najmłodszych uczestników festiwalu, tę specjalną nagrodę otrzymały Kamila Paczosa i Daria Skowrońska.                               
Fundatorami nagród byli :  Urząd Miasta Legnica oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary w Legnicy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ NA NASZYM PROFILU FACEBOOKA


XXII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2012”


SOLIŚCI :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :   
  • Aleksandra Słabolepsza – Studio Artystyczne „FAME” w Legnicy
  • Julia Lisiewicz - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
II miejsce :  
  • Natalia Skwarek – Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie
  • Aleksandra Breś - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
III miejsce :            
  • Gabrysia Ryglicka – Koskowice
  • Nikola Uss – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy
Kategoria Wiekowa  11-13 lat
I miejsce :
  • Michalina Kuprianiuk - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
  • Kacper Siekirka - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
II miejsce :
  • Wiktoria Stysiał - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
  • Wiktoria Chamska - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
  • Małgorzata Ziółek – Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
III miejsce :
  • Mirela Król - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Wyróżnienia :
  • Anna Szaruga – Legnica
  • Tomasz Barczycki –  Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
ZESPOŁY :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :
  • Zespół “Fantazja” - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
II miejsce :
  • Chór  “Śpiewające Brzdące” – Miejskie Przedszkole Nr 19 w Legnicy
III miejsce :
  • Zespół Wokalny – Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy
Wyróżnienie :
  • Zespół „Wesołe Nutki” – Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
Kategoria Wiekowa  11-13 lat
I miejsce :
  • Zespół “Akord” - Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu
II miejsce :
  • Zespół Wokalny – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach
III miejsce :
  • Zespół „Wesołe Siódemki” – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy
Fundatorami nagród byli : Bank Zachodni WBK, Urząd Miasta Legnica oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary” w Legnicy.
Część zdjęć można już zobaczyć na portalu lca.pl, więcej, w naszej galerii: cz.1, cz.2

 


 

XXI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2011”

 


 

SOLIŚCI :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :   
Mirella Król - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
II miejsce :  
Patrycja Bzdeń - Studio Piosenki i Tańca FART w BielawieJulia Żądło – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
III miejsce :
Natalia Skwarek - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
Jakub Połowniak - Szkoła Podstawowa Nr 1  w Pieszycach
Wyróżnienia :
Karolina Połowniak - Przedszkole Nr 2 w Pieszycach
Wiktoria Andrzejewska - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
Daria Majewska - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
Nikola Mosio - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
Olimpia Tarnowska - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi
Kategoria Wiekowa  11-13 lat
I miejsce :
Hanna Markiewicz - Szkoła Podstawowa w Rokitnicy
Weronika Makowska  - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
II miejsce :
Karina Warzycha - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
III miejsce :            
Patrycja Czyżewska - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
Aleksandra Wach - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Wyróżnienia :
Michalina Kuprianiuk - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
Julia Stysiał - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
Ilona Tomaszewska – Szkoła Podstawowa Nr 71 we Wrocławiu
ZESPOŁY :
I miejsce :
Zespół “Farcik” - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
II miejsce :
Zespół “Wesołe Nutki” - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
III miejsce :
Zespół “Wesołe Dzieciaki” - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie 
Fundatorami nagród byli :
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary” w Legnicy
Urząd Miasta Legnica

 


 

XX FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2010”


SOLIŚCI :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :   
Mirella Król - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Katarzyna Madej - Strzegomskie Centrum Kultury
II miejsce :  
Monika Wilczyńska - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Natalia Skwarek - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
III miejsce :            
Sandra Połowniak - Szkoła Podstawowa Nr 1  w Pieszycach
Kamila Czerwińska - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
Wyróżnienia :
Adrianna Wiszniowska - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
Maja Sądkiewicz - Szkoła Podstawowa Nr 13 w Głogowie
Oliwia Maciejewska - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi
Tomasz Barczycki - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
Karolina Połowniak - Przedszkole Nr 2 w Pieszycach
Jakub Połowniak - Przedszkole Nr 2 w Pieszycach
Kategoria Wiekowa  11-13 lat
I miejsce :
Hanna Markiewicz - Szkoła Muzyczna w Legnicy
Karolina Magiera - Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy
II miejsce :
Paulina Hajdun - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Dorota Barczycka - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
III miejsce : 
Emilia  Tchorowska - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi
Natalia Głogowska  - Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy
Wyróżnienia :
Monika Kołdacha - Strzegomskie Centrum Kultury
Julia Stysiał - Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
Jagoda Różycka - Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
Benita Jóźwik - Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy 
ZESPOŁY :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :
Zespół “Śpiewające Brzdące” - Miejskie Przedszkole Nr 19 w Legnicy
II miejsce :
Zespół “Wesołe Dzieciaki” - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
III miejsce :
Trio Gabrysia, Julia i Ala - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy 
Kategoria Wiekowa  11-13 lat
I miejsce :
Zespół “Stonoga” - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi 
II miejsce :
Zespół “Cyber” - Szkoła Podstawowa w Bieniowicach
III miejsce :
Karina Magiera i Natalia Głogowska - Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy
x
Fundatorami nagród byli : Urząd Miasta Legnica oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piekary"
Zapraszamy do galerii zdjęć na stronę "legniczanin.pl" i oczywiście naszej - cząść 1 i część 2

 XIX FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2009”


SOLIŚCI :
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :
Angelika Chochoł ze Szkoły Podstawowej Nr 28 w Wałbrzychu
II miejsce :
Adrianna Marchwat ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Legnicy
III miejsce :
Ewelina Hołowiak ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie
Wyróżnienia :
Karolina Wolańska ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie,
Nikola Mączka z SDK "Kopernik" w Legnicy
Kategoria Wiekowa 11-13 lat
I miejsce :
Marta Serenda z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy
Benita Jóźwik z SDK "Kopernik" w Legnicy
II miejsce :
Natalia Głogowska z SDK "Kopernik" w Legnicy
III miejsce :
Karina Magiera z SDK "Kopernik" w Legnicy
Wyróżnienia :
Wioletta Tokarz z Bartoszowa
Ada Roszkowska z Bieniowic
Nikola Warda z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy
ZESPOŁY : 
Kategoria Wiekowa do lat 10
I miejsce :
Zespół "KROPECZKI" ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach
II miejsce :
Zespół "WESOŁE NUTKI" ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie
III miejsce :
Zespół "ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE" z Przedszkola Nr 19 w Legnicy
Kategoria Wiekowa 11-13 lat
I miejsce :
Zespół "CYBER" ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach
II miejsce :
Zespół "SKOWRONKI" ze Szkoły Podstawowej w Bartoszowie
III miejsce :
Zespół "WESOŁE SIÓDEMKI" ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Legnicy 

XVIII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2008”


SOLIŚCI :

Kategoria wiekowa do lat 10 

I miejsce - Weronika Woźniak – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce - Karolina Zembroń – Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie

III miejsce - Katarzyna Kozak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi

Wyróżnienia : 

– Izabela Cebula – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy                  

– Eliza Gładyś – Szkoła Muzyczna Yamaha w Nowym Sączu                  

– Monika Wilczyńska – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

Kategoria wiekowa 11-13 lat 

I miejsce - Paulina Hajdun – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce - Zuzanna Suduł – Szkoła Podstawowa w Gromadce

III miejsce :    

- Weronika Franczak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi                  

- Marta Serenda – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy 

Wyróżnienia : 

- Monika Kołdacha – Strzegomskie Centrum Kultury                  

- Gizela Gładyś – Szkoła Podstawowa Nr 20 w Nowym Sączu 

ZESPOŁY : 

Kategoria wiekowa 11-13 lat 

I miejsce - Duet Ania i Hania Owczarek - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi

II miejsce - Duet Gizela Gładyś i Laura Górka – Szkoła Muzyczna Yamaha w Nowym Sączu

III miejsce - Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lubinie

W kategorii wiekowej do lat 10-ciu jury postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymali : 

- Zespół Wokalny (grupa młodsza) ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Lubinie- Trio „Gładysiowie”

– Szkoła Muzyczna Yamaha w Nowym Sączu. 

Ponadto organizator przyznał nagrodę specjalną dla trzyletniej Elizy Gładyś z Nowego Sącza – najmłodszej uczestniczki festiwalu


XVII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2007”


 

SOLIŚCI :

 

Kategoria wiekowa do lat 10

 

I miejsce      

- Kamila Juzak – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce     

- Arkadiusz Wawro – Szkoła Podstawowa w Polance

- Natalia Gelczyńska – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

III miejsce     

- Matylda Czinar – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

Nagroda Specjalna

– Katarzyna Kozyra – Świetlica Socjoterapeutyczna w Proboszczowie

 

Kategoria wiekowa 11-13 lat

 

I miejsce       

- Dominika Biały – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce      

- Agnieszka Domińczuk – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

- Klaudia Adamus – Krzyżanowice

III miejsce     

- Barbara Picur – Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

- Angelika Kuryło – Szkoła Podstawowa w Bieniowicach

Wyróżnienia :

- Martyna Andrzejewska – Spółdzielczy Dom Kultury „Kopernik” w Legnicy

- Joanna Sobolska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Legnicy

- Aleksandra Czuchta – Szkoła Podstawowa w Rosochatej

- Michał Guzek – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

 

ZESPOŁY :

 

Kategoria wiekowa do lat 10

 

I miejsce       

- Zespół „Gama” – Świetlica Socjoterapeutyczna w Proboszczowie

II miejsce      

- Zespół „Wesołe Dzieciaki” – Szkoła Podstawowa w Polance

III miejsce     

- Zespół „Kropelki” – Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

Wyróżnienie

- Zespół „Wesołe Nutki” (młodsze) - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

 

Kategoria wiekowa 11-13 lat

 

I miejsce       

- Zespół „Cyber” - Szkoła Podstawowa w Bieniowicach

II miejsce      

- Duet „BA-MA” – Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

III miejsce     

- Zespół „Wesołe Nutki” - Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

 

Ponadto organizator przyznał nagrodę specjalną dla Elizy Gładyś z Nowego Sącza – najmłodszej uczestniczki festiwalu. Kto wie, może kiedyś i ona odwiedzi Legnicę w charakterze gwiazdy, ale na to będziemy musieli poczekać kilka, a może i kilkanaście lat, bo w tym roku skończy dopiero trzy latka. A jeśli już mowa o gościach z Nowego Sącza, to śpieszę z podziękowaniami dla Pana Pawła, taty maleńkiej Elizy, który podjął się trudnej roli akustyka na naszym festiwalu, co zważywszy na nieco przestarzały sprzęt jest sztuką niełatwą. Cieszy to ogromnie, bo świadczy o tym, że nawet tak duża odległość, jaka dzieli te dwie miejscowości nie przeszkadza w tym by móc poczuć się w Legnicy jak u siebie.

Fundatorami nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii był Urząd Miasta Legnicy, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary” oraz Centrum Handlowe „Galeria Piastów – Korona Legnicy”. Wyrazy wielkiej wdzięczności należą się również Stowarzyszeniu „Polski Program Rozwoju i Podnoszenia Świadomości – Promień Nadziei”, które pokryło koszt zakwaterowania dzieci uczestniczących w festiwalu.

 


XVI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ “LEGNICA - 2006”


30 maja 2006 roku Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” był organizatorem XVI Dziecięcego Festiwalu Piosenki „LEGNICA 2006”. Już od szesnastu lat w tym okresie do Legnicy zjeżdżają się mali artyści województwa dolnośląskiego by zaprezentować mieszkańcom naszego miasta swój  kunszt piosenkarski. W tegorocznym festiwalu udział wzięło 21 solistów i 14 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. (łącznie około 200 dzieci). Serca nie tylko jurorów zdobyła Klaudia Adamus, uczennica Szkoły Podstawowej w Psarach wykonując w sposób perfekcyjny piosenkę z repertuaru Heleny Vondrackovej "Malovany dzbanku" oczywiście w języku czeskim oraz "Ekoludy z Naszej Budy" - zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Włodzimierza Puchalskiego w Wałbrzychu, który poza konkursową prezentacją dał wspaniały koncert w czasie gdy jury debatowało nad werdyktem. A oto pełna lista nagrodzonych :

SOLIŚCI :

Kategoria wiekowa do lat 10

I miejsce   - Kamila Juzak z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce  - Paulina Hajdun z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

III miejsce - Gabriela Zawadka ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie

III miejsce - Barbara Picur ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie

Kategoria wiekowa 11-13 lat

I miejsce   - Klaudia Adamus ze Szkoły Podstawowej w Psarach

II miejsce  - Dominika Biały z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

II miejsce  - Gabriela Siudak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi

ZESPOŁY :

I miejsce   - "Ekoludy z Naszej Budy" ze Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Włodzimierza Puchalskiego w Wałbrzychu

I miejsce   - Duet "Ba-Ma" ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie

II miejsce  - "Może" z Zespołu Szkół w Bystrzycy Oławskiej

II miejsce  - "Słoneczniki" z Zespołu Szkół w Bystrzycy Oławskiej

III miejsce - Duet Ania i Hania Owczarek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi

Ponadto jury przyznało następujące wyróżnienia :

Zespół "Wesołe Siódemki" ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Legnicy

Katarzyna Sondaj ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi

Zespół "Cyber" ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach

 

Fundatorami nagród byli : Stowarzyszenie "Polski Program Rozwoju i Podnoszenia Świadomości - Promień Nadziei" oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piekary" w Legnicy, a patronat medialny nad imprezą objął Program Lokalny Telewizji "DAMI", dzięki któremu najciekawsze fragmenty festiwalu można było obejrzeć w regionalnej telewizji kablowej.