Kobieta... początek i koniec - koncert Teresy Pauch
Zapraszamy na kolejny koncert Teresy Pauch. Choć odbędzie się on w Dniu Kobiet, obecność panów równie mile widziana. Początek koncertu godzina 17:00 - Wstęp wolny.
Mamy nowy kalendarz
Zachęcamy do pobrania kalendarza wykonanego przez dzieci uczęszczające na zajęcia graficzne organizowane przez nasz dom kultury prowadzone przez Agnieszkę Matwiejszyn. Kalendarz przedstawia wizerunki smoków powstałe w technice linorytu.
TURNIEJ W GRĘ KARCIANĄ KOLEKCJONERSKĄ - marzec 2024
Serdecznie zapraszamy na 15 edycję turnieju w grę karcianą kolekcjonerską Magic: the Gathering z cyklu Commander Leviathan Legnica.
Turniej Tenisa Stołowego dla Amatorów
Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, a także dorosłych. Turniej przeznaczony jest dla osób niezrzeszonych w klubach sportowych, uprawiających tę dyscyplinę amatorsko.
Konkurs plastyczny PROJEKT NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ
Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci w wieku od 5 -14 lat. Termin składania prac - do 14 marca 2024.
Matylda Tarnogórska - Malarstwo
Wystawę prac Matyldy Tarnogórskiej w naszej placówce można zwiedzać do 15 marca. Wernisaż wystawy - 9 lutego br. o godzinie 17.00. Zapraszamy.
XXII Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Atrium 2024"
Za nami kolejny festiwal. Tak oto prezentuje się lista tegorocznych laureatów.
Zajęcia Jogi Kundalini
Zapraszamy serdecznie w każdy piątek o godz. 18.00 na półtoragodzinne zajęcia Jogi Kundalini z Pracownia Dzieło Jogi. Podczas zajęć z instruktorką Katarzyną Drozd pracujemy z ciałem, ruchem, oddechem i dźwiękiem. Dzięki jodze zyskamy elastyczne i mocne ciało, pogłębimy oddech, wyciszymy umysł, poradzimy sobie ze stresem dnia codziennego.
Pracownia sitodruku
Zapraszamy do jedynej w Legnicy pracowni sitodruku. Zajęcia odbywają się we wtorki. W godzinach 15.00-17.00 zapraszamy dzieci natomiast od 17.00 do 20.00 młodzież i osoby dorosłe
Oferta zajęć Domu Kultury Atrium na rok szkolny 2023/24
Wakacje już za nami, wkrótce wracamy do naszych cyklicznych zajęć. Mamy wiele nowych propozycji i nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisy bezpośrednio u instruktorów.. Do zobaczenia w Atrium :)

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin Noblistki chcemy przybliżyć Jej postać i twórczość w szczególności dzieciom i młodzieży. Tym bardziej że Wisława Szymborska uznana została przez Senat Rzeczypospolitej literacką patronką 2023 r.
Głównym wydarzeniem projektu będzie wykonanie muralu pt. „Przyjęcie urodzinowe” symbolicznie nawiązującego do setnych urodzin noblistki. W ramach inicjatywy odbędzie się także wystawa pt. „Sto lat! Wisława Szymborska” udostępniona przez Fundację W. Szymborskiej, która przedstawia najważniejsze etapy życia poetki i odpowiadające im cytaty z twórczości oraz wyklejanki, rysunki dziecięce, fragmenty niepublikowanych utworów i rękopisów. Zaplanowane jest również spotkanie oraz warsztaty literackie z poetą i legniczaninem Damianem Kowalem – rezydentem mieszkania W. Szymborskiej we wrześniu 2022 r. Warsztaty rysunkowo – malarskie z artystą Grzegorzem Matwiejszynem, w trakcie których powstanie projekt i wykonanie muralu oraz warsztaty kolażu, linorytu i sitodruku inspirowane twórczością poetki. Odbędą się także poranki z poezją Szymborskiej dedykowane grupom przedszkolnym i szkolnym. Podsumowaniem zadania będzie wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu legnickiej artystki – Nikoli Wardy i uczniów Szkoły Muzycznej „Sztuka Dźwięku”.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego świętowania na Piekarach! 🎊
Inicjatywa odbywa się w ramach Programu Dolnośląskie Małe Granty który realizuje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współfinansowaniu ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.