ARCHIWUM
Mikołaj w Atrium Drukuj Email

    

Tradycyjnie jak co roku dom kultury "Atrium" w Legnicy był organizatorem spotkania najmłodszych mieszkańców osiedla "Piekary" z świętym Mikołajem. Szóstego grudnia w placówce odbył się mikołajkowy turniej tenisa stołowego, natomiast dzień później przywitać Mikołaja przyszły dzieci w wieku nauczania początkowego, przedszkolnym i jeszcze młodsze. Było słodko i wesoło. Organizator zadbał aby dzieci się nie nudziły. Przygotowano wiele gier i zabaw z nagrodami. Oczywiście największą atrakcją był sam Mikołaj z wielkim workiem słodkości.

Zapraszamy do galerii

 
Jacek Cygan w "Atrium" Drukuj Email

 

Kto z nas nie pamięta "Dyskoteki Pana Jacka", czy takich hitów jak "Dary losu", "Dziewczyny lubią brąz", "Jaka róża, taki cierń". Miłośnicy głębokich, romantycznych i życiowych teksów Jacka Cygana, w dniu 22 października, mieli okazję spotkać się ze znanym tekściarzem. Organizatorem spotkania w czasie którego autor przedstawił najnowszy zbiór swoich wierszy zatytułowany "Ambulanza - wiersze śródziemnomorskie", była Legnicka Biblioteka Publiczna. Okrasą muzyczną imprezy były piosenki śpiewane przez wybitnego polskiego kompozytora Jerzego Filara.

 
Żegnaj lato na rok Drukuj Email

W dniach 26.06-21.08.2009 Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” był organizatorem wypoczynku dla dzieci pozostających w miejscu zamieszkania w okresie wakacji. Codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 w placówce organizowane były zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Mogły one uczestniczyć w wielu zabawach, grach, konkursach i turniejach. (tenis, siatkówka, łucznictwo, kometka i wiele innych), a także rozwijać swoje umiejętności plastyczne. W każdy poniedziałek w Atrium odbywały się zajęcia pod wspólną nazwą „kolorowe lato”. Choć w przypadku grafiki, bo ta właśnie technika wykonywania prac uczestnikom zajęć najbardziej się spodobała, o wielości kolorów raczej trudno mówić, to niektóre prace mimo, że dwukolorowe zasługują na najwyższe słowa uznania. Plon wakacyjnych warsztatów można podziwiać na ekspozycji zdobiącej hol domu kultury. Nie zabrakło też prostych gier świetlicowych typu „Chińczyk”, warcaby, pchełki, lotki, kręgle, czy coraz bardziej popularna jenga. Dzięki dotacji Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Legnica, podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano osiem wycieczek autokarowych w ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Większość z nich odbywała się na terenie górzystym. Tego lata dzieci odwiedziły zamek Czocha na Pogórzu Izerskim, poznały jego historię, legendy, a także malowniczą okolicę. Szlakiem turystycznym biegnącym Przełomem Kwisy wśród wielu bazaltowych skał dotarły do Leśnej. Atrakcją tej wycieczki była również krótka wizyta w Czechach. Góry Sokole już na stałe wpisały się w wakacyjny program „Atrium”, co wcale nie oznacza, że wszystkie wycieczki w tym terenie wyglądają podobnie, tras biegnących przez Rudawy Janowickie jest bardzo wiele, więc w każdym roku staramy się wybierać inne.

  

Dodatkową atrakcją na wycieczce w tę okolicę była zabawa w podchody. Dzieci podzielone były na dwie drużyny, które po drodze na najwyższy szczyt w okolicy, miały do wykonania wiele zabawnych zadań. Tego lata dzieci odwiedziły również wrocławskie zoo, Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Borowice i Przesiekę na Pogórzu Karkonoszy, Błędne Skały w Górach Stołowych, Rybnicę Leśną i Jedlinę Zdrój. Ostatnia wycieczka odbyła się w okolice Wałbrzycha tutaj dzieci zobaczyły dwa średniowieczne zamki, trzeci pod względem wielkości w Polsce Książ i leżące w niedużej odległości od niego ruiny Starego Książa. Drogę miedzy nimi pokonaliśmy uroczym szlakiem ułańskim biegnącym wzdłuż urwisk i strzelistych skał. Uwieńczeniem tej wycieczki była wizyta w Lubiechowskiej Palmiarni.

  

Dotacja w całości pokryła koszt wynajmu autokaru, dzięki temu w wycieczkach uczestniczyć mogły również te dzieci, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie miałyby szansy skorzystać z takich atrakcji.. Galerię pamiątkowych zdjęć można znaleźć na stronie internetowej domu kultury, a także na ekspozycji w holu domu kultury.W okresie wakacji z akcji „Lato z Atrium” skorzystało kilkaset dzieci, z których część uczestniczyła w większości zajęć.

 
Drukuj Email
AKCJA "LATO Z ATRIUM 2010"
.

  


W dniach 01.07-27.08.2010 Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium” był organizatorem wypoczynku dla dzieci pozostających w miejscu zamieszkania w okresie wakacji. Codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 w placówce organizowane były zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Mogły one uczestniczyć w wielu zabawach, grach, konkursach i turniejach. (tenis, siatkówka, łucznictwo, kometka i wiele innych), a także rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Nie zabrakło też prostych gier świetlicowych typu „Chińczyk”, warcaby, pchełki, lotki czy kręgle . Dzięki dotacji Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Legnica, podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano osiem wycieczek autokarowych w ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Tego lata dzieci odwiedziły Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Kościół Pokoju w Świdnicy, Przyjazną osadę danieli w Zamienicach, wrocławskie zoo, Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, starówkę w Jeleniej Górze, Borowice, Podgórzyn i Przesiekę na Pogórzu Karkonoszy, Lubachów, Zagórze Śląskie, Jedlinę Zdrój i Palmiarnię Lubiechowie, Wysoki Kamień w Górach Izerskich i Szklarską Porębę.Dotacja w całości pokryła koszt wynajmu autokaru, dzięki temu w wycieczkach uczestniczyć mogły również te dzieci, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie miałyby szansy skorzystać z takich atrakcji.. Galerię pamiątkowych zdjęć można znaleźć na stronie internetowej, a także na ekspozycji w holu domu kultury.W okresie całych wakacji z akcji „Lato z Atrium” skorzystało kilkaset dzieci, z których część uczestniczyła w większości zajęć.

Więcej…
 
Święto Książki na Piekarach Drukuj
 

   


Już po raz trzeci Atrium wraz z Biblioteką Publiczną w Legnicy było organizatorem obchodów Święta Książki. Impreza była bardzo udana, przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, ale i nie tylko. Również rodzice mogli wziąć udział w zabawie. To właśnie dla nich przygotowano quizy literackie pod patronatem Pani Ewy Czeszejko-Sochackiej i Pana Krzysztofa Dybka. Uroczystość uświetniły występy maluchów ze „Stokrotki”, „Źródełka” oraz Przedszkola Publicznego Nr 19. Po nich odbyło się pasowanie na czytelnika i spotkanie z pisarką – panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Nieco starsze dzieci w tym samym czasie brały udział w warsztatach papierniczych prowadzonych przez firmę Kalander.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL