Aktualności
PrzedŚWIĄTECZNA niespodzianka Seniorów z DK "Atrium" Drukuj Email

ZOBACZ WIĘCEJ

 
Mikołaj 2015 w Atrium Drukuj Email

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY

 
Otwarty Turniej Łuczniczy o Puchar Prezesa SM "Piekary" Drukuj Email

TU MOŻNA ZOBACZYĆ WYNIKI I ZDJĘCIA Z IMPREZY

 
Seniorialny Art Festiwal Drukuj Email
 

23 października w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy odbyła się II edycja Senioralnego Art Festiwalu, na którym legniccy seniorzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Mieliśmy okazję na niej obejrzeć wystawę rękodzieła artystycznego m. in. ceramiki, biżuterii i malarstwa, występy teatralne, kabaretowe, wokalne i taneczne. Wśród wielu prezentacji na scenie  CKZiU znalazła się również grupa teatralna „To i owo” z Domu Kultury „ATRIUM” w programie satyrycznym „Biurokracja z przymrużeniem oka”. Seniorzy z osiedla Piekary zaprezentowali się także w tańcu Bollywood. Jest to debiut na tak dużej imprezie osób uczęszczających na zajęcia organizowane w Domu Kultury „Atrium” organizowane dla seniorów, zresztą bardzo udany. Mamy nadzieję, że zachęci on do udziału w nich kolejnych uczestników. Zajęcia teatralne prowadzi pani Agnieszka Muszyńska, odbywają się one w każdy wtorek o godzinie 18.30. Na zajęcia taneczne prowadzone przez panią Ewę Staszkiewicz zapraszamy w środy na godzinę 17.00. FOTOGALERIA NA STRONIE CKZiU

 
Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Wakacje już za nami, po mile spędzonych chwilach pozostaną wspomnienia i trochę fotografii. Zapraszamy do naszej galerii na profilu Facebooka.

 
Email

ZOBACZ WIĘCEJ

 

 
IX Regionalny, Integracyjny Przegląd Animacji Teatralnych Drukuj Email

  

Maj to miesiąc spełnionych oczekiwań i przygotowań uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy do corocznego Regionalnego , Integracyjnego Przeglądu Animacji Teatralnych, którego są gospodarzami. W bieżącym roku to już  IX raz spotykają się miłośnicy wrażeń teatralnych , IV raz w Domu Kultury „Atrium”. Początkowo  Przegląd odbywał się w budynku szkolnym przy ulicy Tatrzańskiej, gdzie wszystkie etapy edukacyjne szkoły specjalnej dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym bądź znacznym, na co dzień zdobywają kolejny krok do samodzielności.Dzięki uprzejmości Lucyny Zubiel – Wierzbickiej – Dyrektora Domu Kultury impreza miała możliwość  przenieść się na deski prawdziwej sceny teatralnej. Pomysłodawczyni przeglądów – Łabaz Grażyna podsumowała, że cel główny przeglądów został spełniony - zabawa była przednia, niepełnosprawni i pełnosprawni spędzili ze sobą pół dnia , wszyscy tak samo szczęśliwi i zadowoleni. Razem jedli, razem się bawili , razem przeżywali sukcesy i kryzysy aktorstwa. Nikt nie dostrzegał niepełnosprawności – wszyscy widzieli twórcze dzieci. Taką integrację należy kontynuować, więc kolejny – jubileuszowy przegląd już zaplanowany – spotkamy się znów  za rok. Na propozycję  spotkania integracyjnego w bieżącym roku  odpowiedziały i uświetniły swoją obecnością :

 • zespół artystyczny „Skowronki” SP Bartoszów
 • zespół artystyczny MP nr 19 w Legnicy
 • zespół teatralny „ Otwórz Serce”  Legnica
 • grupa teatralna „Hobbitki” NP. Legnica
 • zespół teatralny „Plastek” z NP  „ Bajka” Legnica
 •  SOSzW  Wojcieszów,
 • zespół artystyczny klasy I SP 10 Legnica
 • Grupa Teatralna  SP 16  Legnica
 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy SP 1 Legnica
 • zespół artystyczny „Źródełko” MP Legnica

Opiekę organizacyjna sprawowały klauny z Gimnazjum nr 14  i Wróżki – wolontariuszki TPD podopieczne  Bożeny Miktus.Przegląd nie miał charakteru konkursowego, wszystkie grupy teatralne otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz statuetki.Widzowie poprzez głosowanie wyróżnili spektakle:

 1. „Lokomotywa” zespołu artystycznego klasy I SP 10
 2. „Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi” grupy teatralnej „Hobbitki” Przedszkola Niepublicznego Hobbit w Legnicy
 3. Taniec „Menuet” zespołu artystycznego Miejskiego Przedszkola nr 19 w Legnicy
 4. „Siostrzyczka Alonuszka i braciszek Iwonuszko” Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wojcieszowie
 5. „Królewna Śnieżka” ” zespołu  teatralnego „ Otwórz Serce”
 6. „Eko- królewna” zespołu artystycznego „Źródełko” Przedszkola Niepublicznego „Źródełko” w Legnicy

Te zespoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci mikrofonów, magnetofonów lub zestawów do karaoke.SPONSORAMI tegorocznego przeglądu byli:

 • Sieć sklepów  „Eko” HOLDING
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piekary” w Legnicy
 • Centrum Zajęciowe „Fabryka Marzeń” Legnica

Imprezie towarzyszyła prezentacja prac plastycznych uczniów Zespołu Placówek Specjalnych, które powstały pod kierunkiem: Joanny Mackiewicz – Szpindy, Renaty Nabłotnej i Olgi Krzemińskiej, wystawę przygotował Janusz  Słupski.KRAMIK PYSZNOŚCI  serwował wytwory kulinarne uczniów Zespołu Placówek Specjalnych, powstałe w trakcie zajęć kulinarnych oraz II śniadanie dla wszystkich zespołów. Nad kramikiem pyszności czuwały:Małgorzata Sokolińska – Lipa, Magdalena Podebry, Katarzyna Piotrowska.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 3